W obecnych czasach o uwagę odbiorcy konkuruje więcej form reklamowych niż kiedykolwiek wcześniej. Uchwycenie wzroku potencjalnych klientów na własnym produkcie lub usłudze, stało się prawdziwym wyzwaniem. Nie trzeba jednak wydawać kroci na wielkie kampanie reklamowe, aby uszczknąć swój kawałek z tego wielkiego tortu, zwanego rynkiem konsumenckim. Stosunkowo tanim, ale i skutecznym sposobem na wyróżnienie się z tłumu, jest dobrze zaprojektowana ulotka reklamowa. Co zatem zrobić, aby została zauważona? Podobną tematykę opsiuejmy na blogu grafika, ale przypomnijmy to jeszcze raz

1. Skup się na korzyściach płynących z zakupu produktu lub usługi, którą zamierzasz reklamować

Jeśli już wiesz, dlaczego chcesz reklamować swój produkt, czas zastanowić się, jak najlepiej zaprezentować go potencjalnym klientom. Pamiętaj, że przede wszystkim będą oni zadawać sobie pytanie: „Co będę z tego miał?”. Dlatego podczas projektowania nowej ulotki podkreślaj to, co w twojej ofercie najkorzystniejsze. Wypunktuj swoje atuty, aby pokazać konsumentom, dlaczego powinni wybrać właśnie ciebie. Jeśli oferujesz coś „za darmo”, „gratis”, „w niższej cenie” lub coś „nowego”, nie wahaj się użyć tych słów. Przyciągną uwagę i sprawią, że odbiorca zachowa twoją ulotkę na dłużej.

Ulotka armatora i przewoźnika morskiego

 

2. Spraw, aby przekaz był jasny i przejrzysty

Zastanów się do kogo ma trafić twoja oferta i zanim wyślesz ulotkę do druku, dostosuj przekaz tak, aby był interesujący dla właściwej grupy docelowej. Użyj chwytliwego hasła, które zwróci uwagę czytającego. Wyróżnij tytuły, a długie akapity podziel na kilka mniejszych, aby były łatwiejsze do przeczytania. Wybierz font, który nie rozprasza i jest w odpowiednim rozmiarze (nie mniejszy niż 10). I najważniejsze: ogranicz ilość treści. Użycie kilku, starannie dobranych słów z powodzeniem zastąpi długi wywód. Zamiast wdawać się w szczegóły, w widocznym miejscu umieść dane kontaktowe oraz adres strony internetowej firmy, aby klient mógł sam po nie sięgnąć.

ulotka fotobudka

 

3. Zadbaj o właściwy format i odpowiednie parametry ulotki

Wybierając format ulotki weź pod uwagę ilość informacji oraz obrazów, które mają się znaleźć na wydruku. Możesz postawić na jeden ze standardowych rozmiarów w postaci prostokątnego arkusza A6 (105mm x 148mm), A5 (148mm x 210mm), A4 (210mm x 297mm), A3 (297mm x 410mm), DL (99mm x 210mm) lub kwadratowego o wymiarach 120mm x 120mm lub 200mm x 200mm.

popularne formaty ulotek

 

Drukarnie jednak coraz częściej podejmują się drukowania ulotek w oryginalnych kształtach i rozmiarach. Zastanów się zatem, czy do twojej oferty nie będzie lepiej pasowała ulotka, której zarys przywodzi na myśl reklamowany produkt, jeszcze zanim spojrzymy na treść. Taki dodatkowy bodziec wizualny sprawi, że przekaz będzie jeszcze skuteczniejszy.

 

ulotka coctail buckets przyciągająca uwagę

 

Poświęć również czas na wybranie odpowiedniej gramatury papieru. Najczęściej spotkasz się z takimi wielkościami jak: 130, 170, 250 i 350 g. Drukując ulotki w standardowych formatach, wybór gramatury najczęściej zależy od indywidualnych upodobań i budżetu przeznaczonego na promocję. Gdy decydujemy się na nietypowy kształt wydruku, poziom sztywności papieru nabiera dużo większego znaczenia. Wyższa gramatura może nawiązywać do cech reklamowanego produktu, symbolizując jego trwałość, a także zapewnić lepszy efekt w przypadku ulotki składanej. Warto także zwrócić uwagę na możliwość zadruku jedno- lub dwustronnego. Faktem jest, że dużo większe wrażenie na odbiorcy robią ulotki dwustronne, dlatego koniecznie weź to pod uwagę już na etapie projektowania.

Niestandardowa ulotka campingu przukuwająca uwagę

 

Bardzo oryginalna, rozkładana ulotka restauracji

 

Ulotka IPgo

 

5. Sprawdź czy nie popełniłeś żadnego błędu

Poproś kogoś, kto jeszcze nie widział twojego projektu o zrobienie korekty. Upewnij się, że podane dane kontaktowe są prawidłowe. Wybierz numer telefonu podany na ulotce oraz wpisz w wyszukiwarce umieszczony na niej adres strony internetowej, aby sprawdzić czy również są poprawne. Literówka lub mały błąd mogą cię sporo kosztować i sprawić, że twój druk będzie bezwartościowy. Pamiętaj, że produkt końcowy powinien być harmonijnym połączeniem interesujących treści i oryginalnego projektu, które wspólnie tworzą czytelny, zwięzły i skuteczny przekaz.
Jak widzisz, nie trzeba stawać na głowie, aby zaprojektować skuteczną ulotkę reklamową. Wystarczy skorzystać z powyższych wskazówek, by w krótkim czasie dostrzec efekty swoich działań. Unikaj błędów i niewykorzystanych szans, cały czas mając w pamięci, że im bardziej efektywna ulotka, tym silniejszym staje się narzędziem marketingowym. W twoich rękach jest to, czy przyczyni się ono do zwiększenia wyników sprzedaży i zmniejszenia niepotrzebnych wydatków.

A teraz druk

Teraz projekt Twojej ulotki powinien być gotowy do druku. W dzisiejszych czasach najwygodniejsza i najtańszą formą drukowania ulotek jest druk w drukarni internetowej. Dla przykładu 100 sztuk ulotek A5 wydrukujesz już za 62 zł netto! Tutaj link do druku ulotek online.

Druk online to nie tylko wydruki ulotek, tak naprawdę większość materiałów reklamowych można już wydrukować z drukarnią internetową do czego gorąco zachęcamy.


Materiał dostarczony przez Partnera serwisu Detepowiec.pl